Od zera do bohatera – Pierwszy mecz, pierwsze punkty? #3

Transfery zostały przeprowadzone. Sztab szkoleniowy został zbudowany. Sparingi zostały rozegrane. Ebsfleet United Kamila Berduna to klub, który może już zacząć sezon. Dzisiaj młody szkoleniowiec po raz pierwszy zasiądzie na ławce rezerwowych jako trener w oficjalnym meczu. Zawodnicy są zmobilizowani! A kibice oczekują na pierwszy gwizdek w nowym sezonie.

W nowym sezonie są nowe nadzieje. Perspektywa awansu przybliża się wraz z typowaniem bukmacherów. Typerzy stawiają Ebsfleet jako faworyta do zwycięstwa w Vanarama Conference South. Tylko jak to wszystko przełoży się na sezonową rzeczywistość?

Zaczyna się konferencja prasowa przed pierwszym meczem. Drużyna prowadzona przez trenera Berduna zacznie sezon ligowym starciem na własnym stadionie z zespołem Concord Rangers. Ebsfleet jest uważane za zdecydowanego faworyta tego starcia! Ale dość gadania, dziennikarze już chcą zadać pierwsze pytania:

Dziennikarz: Jest to pana pierwszy mecz w roli menadżera klubu z Ebsfleet. Jakie pan ma nadzieje w związku z tym sezonem?

Kamil Berdun: Jak już mówiłem podczas prezentacji, celem klubu są baraże. Zespół jest świetnie przygotowany i zdeterminowany. Zawodnicy nie mogą się doczekać pierwszego meczu.

Dziennikarz: Czy wybrał już pan podstawową jedenastkę? Czy zespół który wybiegnie dzisiaj na murawę to już finalny skład na cały sezon? Czy wyklarowała się żelazna jedenastka?

KB: Nie, skądże. Skład na dzisiejszy mecz został już wybrany i dowiedzą się państwo o nim tuż przed spotkaniem. Natomiast jeśli chodzi o „ŻELAZNĄ JEDENASTKĘ”, to takiej w mojej drużynie nie będzie. Wszystko będzie zależeć od dyspozycji danego piłkarza. Jeżeli będzie co mecz udowadniał, że dobrze zrobiłem wystawiając go do składu, to będzie grał. Natomiast jeżeli zawiedzie mnie w dwóch-trzech meczach z rzędu to posadzę go na ławce. Nieważne, czy będzie to nasz najlepszy zawodnik Charlie Sheringham, czy ktoś inny. Nie zawaham się nawet przez chwilę i zawodnicy o tym wiedzą.

Dziennikarz: Dobrze, tak więc ostatnie pytanie. Który zawodnik drużyny przeciwnej jest pańskim zdaniem słabym punktem ich zespołu?

KB: Moim zdaniem zespół Concordu nie ma słabych punktów. Jest to kolektyw, który dobrze współpracuje. Zgrana paczka pasjonatów, dla których futbol to hobby. Dziękuję za konferencję, widzimy się na meczu!

Po odbyciu pierwszej przedmeczowej konferencji trener Berdun udał się z zawodnikami do szatni, aby obgadać taktykę na ten mecz. Powiadomił zespół o tym kto wyjdzie w pierwszym składzie. Dało usłyszeć się z szatni wielką motywację! Zespół ma jeszcze pół godziny do początku meczu i wybiega na rozgrzewkę. Wita ich około siedmiuset kibiców! Wszyscy bardzo ekscytują się nowym sezonem. Wybiega też zespół Concordu przy wsparciu grupy pięćdziesięciu kibiców.

Słychać już pierwszy gwizdek! Zaczynamy…

W następnym materiale z tej serii skupimy się na pozytywach i negatywach pierwszych kilku meczów Ebsfleet. Jak myślicie, czy nasza mała pół-amatorska drużyna ma szansę wyjść z 6.ligi angielskiej? Przekonamy się już wkrótce!

Jakub „Duster” Karpisz