Od zera do bohatera – niemożliwe w życiu, możliwe w FM2015 #1

Poruszenie w Ebsfleet United wywołało nazwisko nowego trenera. Kamil Berdun zostanie dzisiaj zaprezentowany jako nowy menadżer zespołu z Vanarama Conference South, odpowiednika 6. ligi angielskiej. Trener bez doświadczenia, na dodatek obcokrajowiec. Co chce osiągnąć prezes pół-amatorskiego zespołu sprowadzając takiego człowieka? Może o tym później, bo właśnie zaczyna się prezentacja nowego trenera:

KB: Witam! Nazywam się Kamil Berdun i jestem tu, by napisać nową historię. Przybyłem z Opola w Polsce, aby wyprowadzić wasz klub w górę. Małymi kroczkami będziemy zmierzać po trofea i awans do wyższych lig. Pierwszy nasz cel w tym sezonie to zbudowanie mocnej i zgranej ekipy, która będzie walczyć o baraże. Czas pokaże jak wszystko się potoczy, ale zarząd wierzy we mnie i w mój projekt który mu przedstawiłem.

Abdulla Al-Humaidi: Kamil przekazał nam cały projekt tego jak zbudować zespół nie mając odpowiednich funduszy. Jak zachęcić zawodników do uczestniczenia w nim. Jak szybko wyjść z tej Ligi i zacząć generować przychody. Jako, że ja jestem odpowiedzialny za sukcesy zespołu i to ja nad wszystkim staram się tutaj zapanować, zaufałem panu Berdunowi, który już dzisiaj zaczyna pracę. Mam do niego zaufanie, ale w razie jakichkolwiek niepowodzeń nie będę trzymał go na siłę. Mam jednak nadzieje, że niepowodzeń nie będzie i Ebsfleet będzie odnosić za kadencji Berduna wielkie sukcesy!

Trwa poruszenie w klubie. Wszyscy nie wiedzą co się stało. Wie chyba tylko prezes… i nowy menadżer. Zawodnicy już jutro przyjdą na trening i będą pracować pod okiem Polaka.

Skład, taktyka, pierwsze dni… A w następnym artykule pierwsze mecze ligowe w półamatorskiej Vanarama Conference South. Czy ekipa budowana pod presją czasu przez trenera Berduna udowodni, że marzenia się spełniają? Wypatrujcie kolejnych relacji!

Jakub "Duster" Karpisz